עידו פישמן טורס על: יוון כמדינה אדומה והחלופות לנופש בימי קורונה

Byדרסנר

ינו 11, 2021

אם אתם מחפשים אחר חלופות לנופש בחו"ל לאחר שיוון הפכה למדינה אדומה, עידו פישמן טורס עונה לנו על התהייה. התייעצנו עמו ועם מומחים נוספים מעולם התיירות ושאלנו אותם: להיכן אפשר לטוס לנופש בחו"ל בימי הקורונה? הנה התשובות.

לא צריך להיות מומחה גדול בעולם התיירות בכדי להבין שהימים האלו הם ימים קשים. כלכלית ומכל בחינה אחרת שרק תרצו. או יותר מדויק, לא תרצו. אבל זהו המצב הנוכחי, העולם מתמודד עם נגיף שהתחיל אמנם בתור נגיף מסתורי, אבל עם הזמן נהפך לאיזה סוג סלבריטאי בכל מדינה ומדינה. ובעוד שבערך כל אדם שפוי בעולם ממתין לחיסון מהכאב ראש הזה שנקרא קורונה, עדיין אנשים יוצאים לנופש בחו"ל. לאילו מדינות? ובכן, נכון לכתיבת שורות אלו, יוון היא כבר מדינה אדומה שלא ניתן להגיע אליה מישראל. מה החלופות? עידו פישמן טורס עונה לנו:

קצת על החלופות לנופש בחו"ל בתקופת הקורונה

החלופות לנופש בחו"ל בימינו נמצאות במרחק נשיקה קטנה מכל נקודה גאוגרפית בארץ. או במילים פשוטות יותר, החלופות לנופש בחו"ל נמצאות כאן בארץ. במרחק של שעתיים-שלוש בממוצע מכל נקודה ועיר בארץ, אתם תגיעו לאזור רמת הגולן, אולי אפילו ספציפית ליישוב חד נס.

על פי אנשים מעולם התיירות, מסתבר שהנהירה לכיוון רמת הגולן ממש, אבל ממש מורגשת בחודשים האחרונים. למעט הזמנים החריגים שבהם הוטלו סגרים ועוצרים, אנשים מקפידים לנהור לאזור רמת הגולן בכדי להנות מנופשים באמת ייחודיים.

כל מה שתצטרכו באזור הצפון ורמת הגולן בתקופה מורכבת-תיירותית

באזור של רמת הגולן שוכן לכם יישוב ששווה להכיר אותו, הוא אפילו נמצא ממש בקרבת החרמון. היישוב הזה נקרא מג'דל שאמס, או גם מג'דל א-שמס. מדובר ביישוב דרוזי יפהפה וקסום במיוחד, שם אתם תוכלו לחוות את הזריחות הקסומות ביותר בחייכם.

שמעו לנו, אנחנו לא סתם מפריזים בתיאורים שלנו. שאלנו את עידו פישמן טורס לגבי היישוב הנ"ל, מה כל כך מיוחד בו ולמה מומלץ להגיע לשם ספציפית? על פי עידו פישמן טורס, מומלץ להגיע למג'דל שאמס לא רק בגלל הצימרים היפהפיים שיש ביישוב ומלונות הבוטיק.

מה הסיבות לכך שאנשים נוהרים ליישובים בצפון?

הסיבה המרכזית לכך שהיישוב מג'דל שאמס נחשב כל כך מומלץ, טמונה בעובדה שהיישוב הזה הוא יישוב שממוקם נורא גבוה מבחינה גאוגרפית. למעשה, יישוב מג'דל א-שמס הוא אחד היישובים הכי גבוהים בישראל.

עכשיו, תבינו, מאחר שהיישוב הזה הוא כה גבוה ונושק לעננים, הוא בעצם זוכה להיות הראשון בארץ שזוכה מדי בוקר להתלטף על ידי קרני השמש המלטפות. במילים אחרות, יישוב מג'דל שאמס הוא היישוב הראשון שזוכה להנות מהזריחה של השמש בכל בוקר 365 ימים בשנה.

עידו פישמן על המלצות לנופש עם תו סגול בתקופת הקורונה

שמעו לנו, קחו לכם שמיכה ובקבוק יין, אולי גם סיגריה מגולגלת אם אתם מעשני. אם אתם פחות בקטע של אלכוהול בזריחה, קחו לכם כוס תה או צ'אי הודי. תגיעו ליישוב מג'דל שאמס בזמני הזריחה, אתם עומדים לחוות חוויה של בריזה אלוהית (בחודשים המתאימים).

עוד כדאי לדעת על פי עידו פישמן טורס, בחו"ל יש עדיין פה ושם מדינות שניתן להגיע אליהן בכדי להנות מנופש. אמנם הנופש לא יהיה בסגנון הרגיל שכולנו כל כך מכירים, הוא לא יכלול בתוכו את כל החופש להתנייד ולהסתובב כראות נפשכם. יחד עם זאת, לפעמים זה עדיף מכלום.

מתכננים טיסה קצרה לחו"ל? מה שמומלץ לברר לפני:

אם אתם מתכננים טיסה קצרה לחו"ל בתקופת הקורונה, חשוב קודם כל לבדוק מה הן ההוראות הניתנות לאזרחים במדינה שאליה אתם מתכננים לטוס. במקביל לכך, יהיה גם חשוב לברר מה הן ההוראות בישראל לאזרחים ששבים מהמדינה שאליה תטוסו.

וכשאתם בחו"ל, כמובן שתמיד יהיה חשוב להקפיד על עטית מסכה. שמעו לנו, גם אם באותה מדינה אין חוקים נוקשים הנוגעים לעטיה של מסכות, אנחנו ממליצים לכם להתמגן נכון. בסופו של דבר, אתם נמצאים במדינה זרה ואתם לא מעוניינים להיקלע למצב שבו תצטרכו טיפול רפואי דחוף. אם כבר בידוד, אז לפחות בידוד בארץ, במדינה שבה דוברים את השפה שלכם.

תמיכה בתיירות הלוקאלית בישראל בתקופת הקורונה

ואם נוסיף עוד דבר אחד שחשוב לדבר עליו, הרי שמדובר בנושא של תמיכה בתיירות הלוקאלית בישראל בזמן מגפת הקורונה. במהלך בתקופה הנוכחית, אין ספק שיהיה חשוב לתמוך בתיירות הצימרים והמלונות בארצנו.

יש לכם כל כך הרבה צימרים, סוויטות ומלונות בוטיק בדרום ובצפון, עד שאתם יכולים להרגיש שאתם בחו"ל – ממש כאן. ואם אתם רוצים לשדרג את החוויה שלכם בכמה וכמה מונים, תמיד תוכלו להוסיף איזו אטרקציה מגניבה לסופ"ש שלכם.

סוויטת יוקרה מול הכנרת עם ג'קוזי ובריכה ועם נוף קסום

שמעו לנו, קחו לכם איזו סוויטה יוקרתית עם בריכה פרטית מול הכנרת, זה כל מה שאתם צריכים. בסופו של דבר, התיירות הלוקאלית בישראל מדממת לא פחות מאשר תעשיית התיירות העולמית. בכל מקרה שבו אתם יוצאים לנופש כחול לבן כאן בארץ, אתם תומכים בלא פחות מאשר פרנסה של משפחה כמוכם.

אתם מספקים מזון לילדיהם של בעלי צימרים בצפון ובדרום, אלו שנפגעו קשות מנגיף הקורונה. חשוב להבין, בניגוד לתעשיות תיירות עולמיות חזקות שיש להן גב כלכלי, הצימרים בארץ לא באותו מצב. על פי עידו פישמן טורס, הצימרים בארץ עושים ככל שביכולתם בכדי לשרוד את התקופה הזאת, וכנראה שלא מעט מהם פשוט לא יצליחו לשרוד.

 

נופש צימרים ברמת הגולן הוא אחת האופציות המומלצות

אם אתם יוצאים לנופש צימרים ברמת הגולן או בדרום הארץ, אתם עושים לא פחות מאשר מצווה. ומי כמונו יודע עד כמה חשוב לתמוך בסובבים אותנו. בשורה התחתונה, בתקופה הנוכחית אנחנו חייבים להיות שם האחד עבור השני.

אם אתם לא תהיו שם עבור השכנים שלכם, זה אומר שאתם משלימים עם העובדה שהנגיף מנסה להרחיק אתכם חברתית מכל דבר אפשרי. בסופו של עניין, אנחנו חייבים ללמוד כיצד להמשיך להתנהל ולחיות בצל מגפת הקורונה. הממשלות העולמיות אולי חושבות שונה מאיתנו, אבל אין ספק שיש ברצון כולנו להשתלב חזה אל תוך השגרה האהובה שכולנו כל כך רגילים אליה.

עידו פישמן טורס על אילת בתור אי תיירות ירוק במזה"ת

אם בכל זאת אתם מעוניינים לטוס לחו"ל בתקופת הנגיף, אנחנו ממליצים לכם לחשוב גם על אילת בתור אופציה. אמנם עדיין לא לגמרי ברור אם אילת תהווה אי תיירות ירוק, אבל יש סיכוי טוב שזה יקרה. ואם זה יקרה, הרי שזה מבורך והכרחי בתקופה כל כך מדממת-כלכלית-חברתית-תיירותית-עסקית.

צריכים מידע נוסף לגבי טיולים מודרכים לדובאי בדצמבר 2020? אולי דילים לאילת בתקופת הקורונה? על פי עידו פישמן טורס – מדריך טיולים ותיק ובעל מוניטין של שנים, כדאי כבר מעכשיו לבדוק מה הם המחירים ומה כלולים הדילים. אין כאן המלצה בהכרח לרכוש דיל כזה או אחר, אבל קחו בכל מקרה בחשבון שעומדת להיות נהירה לאילת ולדובאי. אם אתם מתכננים משהו, יש לברר את הפרטים כמה שיותר מוקדם.​

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן