מה חשוב לדעת על השתלת קרנית בעין

Byדרסנר

יונ 2, 2022

מבוא עבור השתלת קרנית

השתלת קרנית היא תהליך של החלפת קרנית העין ברקמה מחלק אחר בגוף. הראייה של המטופלים תשתפר והם יוכלו לראות בצורה ברורה יותר, אבל במקרים מסוימים הליך רפואי זה עשוי שלא לצלוח עקב בעיות נלוות ורקע בריאותי לא תקין של המטופלים.

כדאי לקרוא: השתלת קרנית DMEK

השתלת קרנית נעשית לרוב אצל אנשים שאיבדו את הראייה בגלל פציעה או מחלה. כמו כן, הליך זה יכול להיעשות גם למטרות קוסמטיות, כמו שינוי צורה או צבע של הקרנית. חשוב מאוד לציין, שינוי צבע הקרנית הוא הליך יחסית חדש בעולם הקוסמטיקה הרפואית, והשלכותיו עדיין לא ידועות לעולם המדע והרפואה במאת האחוזים.

האם יש סיכונים בהליך השתלת קרנית?

כאמור, הליך השתלת הקרנית הוא טיפול נפוץ ומוצלח לאנשים עם קרנית פגומה. זה כרוך בהחלפה כירורגית של הקרנית החולה ברקמה בריאה מחלק אחר בגוף, כגון תורם. להליך השתלת קרנית אכן יש סיכונים ותופעות לוואי, אך הוא יכול להחזיר את הראייה לאנשים רבים שאחרת היו מתעוורים.

הסיכונים הקשורים להליך זה כוללים זיהום, דחייה של ההשתלה ותסמונת "עין יבשה". זיהום הוא הסיכון השכיח ביותר הקשור בהליך השתלת הקרנית. מצב זה מתרחש, בין היתר, כאשר חיידקים או וירוסים חודרים לעין במהלך הניתוח וגורמים לזיהום שעלול להוביל לעיוורון אם לא מטופל מספיק מהר. דחייה היא גם סיכון הקשור להליך זה, מכיוון שיכול להיות שהגוף של המטופל ידחה את הרקמה החדשה ויגרום לנזק קבוע לראייה.

מה כולל הליך השתלת קרנית בעין?

השתלת קרנית היא הליך כירורגי בו מסירים את הקרנית מעין אחת ומחליפים אותה בקרנית מלאכותית. בתוך כך, השתלת קרנית היא הליך כירורגי להחלפת הקרנית הפגועה ברקמה בריאה מחלק אחר בגוף. ההליך מבוצע כטיפול חירום לכוויות קשות, פציעות כימיות, או כאשר הקרנית נפגעה קשות ממחלה או זיהום.

ביצוע השתלת קרנית אורכת כשעתיים, והיא נעשית לרוב בהרדמה כללית. הניתוח יכול להיעשות ביום אחד אם אין סיבוכים, אבל המטופל יזדקק למספר ימי החלמה עד התאוששות מלאה. בהיבט זה, חשוב שהמטופלים יהיו מודעים לסיכונים אלו לפני שהם עוברים את ההליך, כדי שיוכלו לקבל החלטה מושכלת.

קבלו ייעוץ לגבי השתלת קרנית בעין

בסופו של דבר, ישנם יתרונות רבים הנלווים להליך זה של השתלת קרנית בעין, אך עליכם להתייעץ עם הרופא שלכם לגבי סיכונים כלשהם לפני ביצוע ניתוח זה. בעוד שישנם סיכונים, ישנם גם יתרונות משמעותיים בהליך זה. קחו את הפרמטרים השונים בחשבון והגיעו להחלטה מושכלת.​

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן