האם אפשר להסיר קעקועים

האם אפשר להסיר קעקועים

קעקועים הם ציורי גוף אשר לרוב מסמלים משהו בעל ערך למי שמקעקע על גופו את הציור. זה יכול להיות על שם בן משפחה או אפילו על בן או בת של המקועקע. ישנם אנשים שאוהבים את ציורי הגוף האלו ומקעקעים ציורים שונים שאין להם כל משמעות, אלא הם נראים להם יפים לעין והתחברו אל הציור. אם בעבר, קעקוע נתפס כסמן "בעייתי" והיו כאלה שאמרו שאי אפשר להתקבל לעבודה במוסדות ממשלתיים או עבודה רצינית, כיום הדבר הזה מופרך לגמרי. ניתן לראות רופאים עם קעקועי שרוול(יד שלמה) ועוד.

אך יש כאן בעיה נוספת. לפעמים אנחנו עושים משהו ומצטערים עליו לאחר מכן. כמה פעמים שמעתם על מישהו שקיעקע בגיל קטן קעקוע שהיום כבר לא רלוונטי? או הסיוט הזה לקעקע את שם בן או בת הזוג ואז אחרי שנפרדים נשאר לכם קעקוע עם השם שעושה לכם הכי רע בעולם? אז במקרים של קעקוע, זה ממש "סוף מעשה במחשבה תחילה". לפני שעושים קעקוע, כדאי לחשוב טוב מאוד האם הוא יהיה רלוונטי לנו גם בעתיד שכן הקעקוע נשאר איתנו לנצח.

לפני עשרות שנים, בסביבות שנות השמונים הייתה דרך אחת להסרת קעקועים. זה היה מבוסס לייזר עם תרכיב פחמן. זה היה תהליך שאורך זמן, נורא איטי וכואב מאוד. לא רק הסבל שנגרם, עדיין היה נשאר כתם במקום הקעקוע. אמנם קטן יותר ולא בולט, אבל עדיין ההסרה לא עבדה בשלמותה.
בשנים האחרונות לייזרים מסוג חדש בשם Q Switched lasers יצאו לעולם. הלייזרים הללו בעלי אנרגיה עוצמתית במיוחד בזמן קצר. הלייזרים האלה התגלו כטובים ביותר לצורך העלמת הקעקועים מהגוף.

אז האם אנחנו עדים לפריצת דרך? הביקוש להסרת קעקועים הוא עצום. המון אנשים שהצטערו על קעקוע משתמשים בשיטה אחרת כדי להעלים אותו והיא לבצע עוד קעקוע על הקעקוע הקיים. בכך, הם מסתירים את הקעקוע הישן שהם לא מעוניינים בו. אך עדיין, במקום להסיר אותו אנחנו נתקלים בפיתרון שהוא כמו "פלסטר". אנחנו בטוחים שהרפואה תמשיך להתקדם מבחינה טכנולוגית וכבר בזמן הקרוב יימצא פיתרון אמיתי. כבר היום ניתן למצוא מכונים ומרכזים שיודעים להסיר קעקועים מהגוף לכן זה שווה בדיקה.

 

כתוב/כתבי תגובה